Bo tu wyrosłem - drugie spotkanie z poezją

Po tu wyrosłem


Współautorem tomiku poezji "Bo tu wyrosłem. Frysztackie spotkania
z poezją" jest nauczyciel naszej szkoły Pan Janusz Strzępek. W dniu
9 lutego odbyło się spotkanie poetyckie w którym wzięli udział nauczyciele i wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku oraz uczniowie klas I-III naszej szkoły.

Spotkania organizowane są cyklicznie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", a tegoroczne przebiegło pod hasłem "Bo tu wyrosłem". Połączyła nas książka w szarej okładce z ryciną kobylskiego dworku. Zintegrowała poezja nauczycieli szkół, które się spotkały.
Pani Teresa Guzy - reprezentantka Gości i Pan Janusz Strzępek podzielili się z nami swoją wiedzą, przemyśleniami i zdradzili sekret, co robić, aby piękne, ulotne chwile, myśli i marzenia zatrzymać na dłużej. Zachęcili nas do pisania wierszy.

Druga część spotkania to praktyczna realizacja hasła "My lubimy czytać". Wiersze poetów naszych szkół: Pani Teresy Guzy i Pana Janusza Strzępka, które znalazły się w tomiku poezji "Bo tu wyrosłem. Frysztackie spotkania z poezją" czytali rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz autorzy. Była szansa zdobyć pamiątkowy autograf.
Spotkanie pogłębiło naszą przyjaźń, dodało pozytywnej energii do działania, zaowocowało nowymi pomysłami, które już dojrzewają w naszych głowach i czekają na realizację.

Dużą pomoc wyświadczyli rodzice, którzy byli obecni razem z nami. Na ręce przewodniczącej Komitetu Rodzicielskiego Pani Agnieszki Danek składamy serdeczne i gorące podziękowania za zaangażowanie i pomoc.