XIII Edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Rzeszowie

Konkurs28 kwietnia 2016 roku uczennice z Zespołu Szkół w Stępinie - Gabriela Czech, Aleksandra Danek oraz Patrycja Ziobrowska wzięły udział w XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Rzeszowie. Uczestnikami byli uczniowie gimnazjów z Rzeszowa i województwa podkarpackiego.

Konkurs obejmował dwie kategorie: recytację wiersza lub prozy K. K. Baczyńskiego i utwór muzyczny do słów K. K. Baczyńskiego,
z akompaniamentem własnym lub podkładem muzycznym na płycie CD. Występy oceniało jury w składzie: pani dr Beata Romanek
z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pan Ryszard Szetela, aktor i animator kultury z rekomendacji WDK w Rzeszowie oraz pani mgr Anna Długosz nauczycielka przedmiotów artystycznych z ZS Ogólnokształcących Nr 2 w Rzeszowie.

Podsumowując konkurs, przewodniczący jury - pan Ryszard Szetela podkreślił wysoki poziom recytacji uczestników i ich zaangażowanie w interpretację poezji Baczyńskiego. Podzielił się także z uczestnikami swoim doświadczeniem w pracy scenicznej
i cennymi wskazówkami ze swojego warsztatu aktorskiego.
Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za niezapomniane wrażenia, a w szczególności: Oli za piękną interpretację wiersza pt. "Pokolenie", Patrycji za pełną nostalgii recytację utworu "Mazowsze" oraz Gabrysi za przejmującą prezentację wiersza pt. "Oddech wiosenny". Mimo, że dziewczęta nie zdobyły miejsca na podium, ubogaciły swój warsztat twórczy i aktorski. Życzę im wielu sukcesów, entuzjazmu i odwagi scenicznej w kolejnych etapach edukacji.