Zlot Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach

KonkursTegoroczny zlot szkół noszących imię Jana Pawła II odbył się tradycyjnie w dniu urodzin naszego Patrona, a więc 18 maja 2016 r., w jego rodzinnym mieście - Wadowicach. Uczestnikami tego niezwykłego wydarzenia byli także wydelegowani uczniowie z naszej szkoły oraz opiekunowie: pan dyrektor, pani Anna Maraj oraz pani Danuta Pająk.

Uroczystość miała charakter wspólnego dziękczynienia za życie i działalność św. Jana Pawła II, wspomnienia jego 96. urodzin oraz przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać w tym roku. Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana przed bazyliką ONMP w Wadowicach.
Udział w zlocie dostarczył wszystkim uczestnikom wielu emocji. Wysłuchaliśmy koncertu urodzinowego "Młodzi Ojcu Świętemu" przygotowanego przez Przedszkole nr 2, ZS CKU w Radoczy oraz "Jakubowe Muszelki" z Więcławic Starych. Koncert połączony był
z rozlosowaniem nagród specjalnych - oczywiście nasz zespół szkół, oznaczony numerem 40, także wylosował upominek (były emocje, oczekiwanie i ogromna radość, także opiekunów, którzy prawie pogubili nogi, aby dotrzeć pod scenę i odebrać nagrodę :). Zwiedziliśmy wadowicki rynek, spadł na nas deszcz cukierków z nieba od Świętego, degustowaliśmy Radoczański jabłecznik, smalczyk, regionalne przysmaki, zakupiliśmy pamiątki z Wadowic i... częstowaliśmy się urodzinowym tortem z wizerunkiem naszego patrona i bazyliki. Każdy mógł zjeść mega porcję tortu, a nawet zabrać ze sobą dokładkę i poczęstować innych.

To był niezapomniany wyjazd urodzinowy.
Janie Pawle II - czuwaj nad nami!