Buen camino - dobrej drogi

Buen camino
Nadszedł koniec roku szkolnego. Gdy jesteśmy na jego początku, zazwyczaj tęsknimy za końcem, gdy zbliża się koniec, chciałoby się zatrzymać czas choć na chwilę. Ten koniec roku dla niektórych jest szczególny.

Absolwenci gimnazjum ruszają w świat, by rozpocząć swój ostatni etap marszu w dorosłość, szóstoklasiści stają się poważnymi gimnazjalistami, zaś trzecioklasiści żegnają swoją panią i gotują się na spotkanie z trudnościami i radościami w klasie czwartej.
To czas zmian i pożegnań.

To czas pożegnań również dla nas - dwójki nauczycieli. Dziś zatem dziękujemy za wszystko. Dziękujemy Wam drodzy Uczniowie, Wam, którzy nieśliście radość każdego dnia, Waszą pracą, miłym powitaniem, uśmiechem, wspaniałymi wynikami ze sprawdzianów i egzaminów, Waszą pamięcią. Praca z Wami była przyjemnością i zaszczytem.
Dziękujemy Rodzicom. Tym, których mieliśmy przyjemność uczyć, z którymi współpracowaliśmy oraz tym, których znaliśmy tylko trochę. Dziękujemy wreszcie naszym Koleżankom i Kolegom z pracy, również tym, którzy odeszli przed nami. Dziękujemy za współpracę, za pomoc w chwilach trudnych, a także za wyrozumiałość, gdy wyrozumiałość była potrzebna. Przepraszamy za wszystko, co było nie tak. Niech w naszej pamięci pozostaną jedynie dobre wspomnienia.
Życzymy Wam wszystkim wielu sukcesów, radości z każdego dnia, realizacji marzeń, które nigdy nie są zbyt szalone.

Na szlakach, które sobie ostatnio upodobaliśmy, słyszy się pozdrowienie: buen camino - dobrej drogi. Zatem buen camino Przyjaciele. Dla tych, którzy odchodzą i dla tych, którzy pozostają. Buen camino.

Dorota i Wiesław