Śladami Otylii na pływalni Otylia

PływalniaWe wrześniu i październiku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli cykliczne wyjazdy na basen "Otylia"
w Strzyżowie. W wyjazdach uczestniczyli chętni uczniowie za zgodą swoich rodziców. Cieszyły się one niesłabnącym powodzeniem wśród uczniów. Wyjazdy odbywały się we wtorki i czwartki.

Każda grupa, która po raz pierwszy korzystała z parku wodnego, przechodziła szkolenie. Prowadzili je ratownicy. Pouczali, jak należy zachowywać się na terenie basenu, przedstawiali zasady bezpieczeństwa obowiązujące na pływalni. Uczestnicy wyjazdów oswajali się z wodą, pływali, wykorzystując akcesoria dostępne na terenie basenu oraz doskonalili umiejętności pływackie pod czujnym okiem instruktora. Dużą atrakcją dla dzieci była również zjeżdżalnia rurowa - dostarczyła wiele radości i zadowolenia.
Dla niektórych była to świetna lekcja samodzielności, bo trzeba przecież wysuszyć się, ubrać i... niczego nie zapomnieć. Trzeba powiedzieć, że uczniowie naszej szkoły, podczas tych wyjazdów, byli zdyscyplinowani, szanowali słowo i decyzje opiekunów. Wyjeżdżając na basen, realizowaliśmy nasze założenia, a także cele zawarte w Programie Wychowawczym Szkoły oraz Programie Profilaktyki.

Projekt powstał z inicjatywy pana Leszka Jędrysika, dzięki przychylności i wsparciu pana Jana Ziarnika - Wójta Gminy Frysztak, Rady Gminy oraz pani Haliny Kolanko. Przedsięwzięcie to wspierali i sprawowali opiekę nad uczniami korzystającymi z kąpieli wodnych również nauczyciele - wychowawcy klas: Dorota Salamon, Małgorzata Tabak-Godek, Magdalena Kolbusz-Wójcik, Dyrektor naszej szkoły - pan Janusz Zarszyński, Katarzyna Walczak-Armata, Lilla Baran oraz rodzice: Monika Marszałek, Jerzy Banaś, Beata Olech, Agnieszka Podlasek, Agnieszka Danek.

Wszystkim, którzy przyczynili się do ralizacji tego dzieła - dziękujemy.