Teatr kształci wrażliwość, rozwija wyobraźnię, wprowadza w świat kultury

Teatr


Poniedziałkowy poranek, 16 listopada
Uczniowie klasy IV dołączyli do uczniów Szkoły Podstawowej w Cieszynie i wspólnie pojechali do Domu Kultury "Sokół" w Strzyżowie. Młodzi aktorzy z wrocławskiego teatru przygotowali inscenizację lektury "Sposób na Alcybiadesa" Edmunda Niziurskiego. Sztuka nosiła tytuł "Alcybiades" i w dużym stopniu przybliżyła rożne szkolne perypetie i sposoby na "Gogów" (pedagogów).

Uczniowie pozyskali "sposób" na nauczyciela historii, zwanego "Alcybiadesem", ale ten potrafił wzbudzić entuzjazm i chęć do nauki historii. A może chodzi o to, by właściwie " dryfować"?
Tak naprawdę, spektakl uczył, bawił i śmieszył. Sztuka zainteresowała widzów - dowcipne dialogi, efekty dźwiękowe, znakomita gra świateł oraz doskonała gra aktorów. Podczas przedstawienia cała widownia świetnie się bawiła - uczniowie brali udział w spektaklu, byli zapraszani na scenę. Po przedstawieniu, aby ostudzić emocje, udaliśmy się kolejny raz na basen "Otylia" w Strzyżowie.

Refleksje Marcela Rakowskiego
19 listopada byliśmy na wycieczce szkolnej w Strzyżowie. Odwiedziliśmy kino i basen. Najpierw powędrowaliśmy do Domu Kultury "Sokół", aby obejrzeć przedstawienie "Alcybiades", które opowiada o dwóch "kujonach". Na początku nikt ich nie lubił, później jednak okazało się, że są sympatyczni i mili. Aktorzy bardzo dobrze wcielili się w rolę bohaterów, dlatego był to ciekawy i śmieszny spektakl. Później poszliśmy pieszo na basen "Otylia", na którym świetnie bawiliśmy się, pływając, nurkując i skacząc. Towarzyszyli nam uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły w Cieszynie. To był super wyjazd.