KRONIKA 2010/2011
I oto nadszedł czas powrotów.

Bociany odlatują na południe a my wracamy do szkolnych ław i uczniowsko-nauczycielskich obowiązków.
Wypoczęci, pełni wrażeń i gotowi do nowych wyzwań.

Wszystkiego najlepszego.
Zlot harcerski

Jeszcze garść wspomnień z wakacji.
Nasi harcerze na czele z dyr. Januszem Zarszyńskim wzięli udział w Jubileuszowym Zlocie Stulecia Harcerstwa "Kraków 2010". Reprezentowali Chorągiew Podkarpacką ZHP.

Były występy bardziej i mniej oficjalne, nauka kaligrafii japońskiej i wizyty w muzeum, spotkanie z pisarką i władzami kraju. Warto było. Tak było.
Magura jesienną porą

Jesienna wyprawa.
Uczniowie szkoły podstawowej wyjechali wraz opiekunami na wycieczkę do Magurskiego Parku Narodowego. Odwiedzili Dębowiec, wędrowali na Diabli Kamień, edukowali się ekologicznie na łonie pięknej przyrody.
Tutaj obejrzycie fotograficzny ślad z tej wyprawy.

Pasowanie


Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet szkolnej gromady. Zarówno maluchy jak i uczniowie gimnazjum zaprezentowali się godnie i przyrzekali dobrze wywiązywać się ze swych obowiązków.
Niech przynoszą radość swoim bliskim i nauczycielom. Powodzenia zatem i samych sukcesów na szkolnym szlaku.

Zobaczcie kilka fotografi przedstawiających uczniów klasy I w tym dniu.
Czas świąteczny


Świąteczny nastrój, choinka, czas spotkań rodzinnych, wolne miejsce przy wigilijnym stole, narodziny Oczekiwanego, świąteczne prezenty...
Ten piękny czas nadszedł. Łamaliśmy się opłatkiem i dzieliliśmy się Betlejemskim Światłem Pokoju, było szkolne spotkanie przy stole i wspólne kolędowanie.


"To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku."

Dużo radości i spełnienia marzeń wszystkim, którzy radości i spełnienia marzeń potrzebują.
Dzień seniora

Dzień seniora.
Jak co roku, tak i w tym, w dniu 09.02.2011 w murach naszej szkoły gościliśmy dostojnych Seniorów - nasze babcie, prababcie i dziadków z okazji Ich święta. Sala zgromadziła licznych uczestników z różnych miejscowości - oczywiście i z naszej Stępiny. Świetny występ dały najmłodsze wnuczęta - przedszkolaki. Zobaczcie kilka fotografii.

Piękne wiersze wygłosili uczniowie z klas I-III. Na zakończenie programu artystycznego wystąpił nasz szkolny chór z ludowymi piosenkami i przyśpiewkami.
Aby seniorzy miło spędzili popołudnie panie z Komitetu Rodzicielskiego przygotowały skromny poczęstunek. Przy akompaniamencie akordeonu i wspólnym śpiewie szybko i miło minęły te chwile. Był czas wspomnień, wzruszeń i żartów oraz hojny dar pieniężny przekazany na rzecz Komitetu Rodzicielskiego a także obietnica spotkania się za rok.
Wrażeniami podzieliła się z nami organizatorka imprezy Krystyna Stawarz
Choinki


Czas karnawału.
Czas zabaw choinkowych, czas przebierańców, szaleństw, wróżb, radości. Miały one miejsce również w naszej szkole. Przygrywała do tańca pięcioosobowa kapela, bawili się młodzi oraz licznie przybyli rodzice, którzy przyprowadzili również swoje młodsze pociechy. Rodzice zatroszczyli się również o regenerujący siły posiłek. Było super i kolorowo. Jak kolorowo było, zobaczycie tutaj.

Biblioteka


Miłośnicy książek.
Uczniowie klas I-III odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną we Frysztaku. W trakcie wizyty wzięli udział w ciekawych konkursach zorganizowanych przez panie bibliotekarki, zapoznali się ze zbiorami biblioteki oraz obejrzeli spektakl teatralny zaprezentowany przez

grupę teatralną z SOSW we Frysztaku. Być może niektórzy zarazili się przy tej okazji bakcylem czytania i w przyszłości zostaną stałymi czytelnikami tej biblioteki.
Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za zorganizowanie zajęć oraz niezwykle ciepłe i serdeczne przyjęcie. Zobacz galerię fotograficzną z tego wydarzenia.
Powitanie wiosny


Wiosna w piosence.
W dniu 23.03 uczniowie klas I-III udali się do GOK we Frysztaku, aby powitać wiosnę piosenką. W imprezie brali uczniowie ze wszystkich szkół gminy.

Na scenie pojawiły się iście wiosenne kreacje, zaś w dalszej części spotkania każda ze szkół zaprezentowała wiosenną piosenkę. Było wesoło, a imprezę prowadziła pani Magdalena Wiśniowska.
Dziękujemy.
My również witamy wiosnę zmieniając szatę naszego serwisu. Witajcie po zielonej stronie.
Dla łepskich czytelników


Nagrody, nagrody...
Redakcja szkolnej gazetki "Tu i teraz - bis" po raz kolejny rozlosowała nagrody dla swoich wiernych i inteligentnych czytelników. Nie wszystkim dopisało szczęście, ale co nie wydarzyło się dziś, może zdarzyć się jutro.

Zachęcamy zatem do czytania i zapraszamy na stronę redakcji. Tu inna fotka z wręczenia nagród.
Wizyta przyjaciół


Wizyta przyjaciół.
Grupa teatralna działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku w profesjonalny sposób zaprezentowała w naszej szkole spektakl "Trzewiczki szczęścia".

Po obejrzeniu spektaklu wiemy, że trzeba doceniać, co mamy i że do szczęścia trzeba niewiele. Obdarowujmy więc każdego uśmiechem, który niewiele kosztuje, a dla drugiego może być bezcenny.
Dziękujemy naszym gościom i życzymy im sukcesów oraz zachęcamy do obejrzenia kilku fotek.
Czas egzaminów


Czas egzaminów
Zarówno szóstoklasiści, jak i uczniowie klasy trzeciej gimnazjum mieli możliwość wykazania swego naukowego kunsztu. Do podsumowaniu wieloletniej pracy uczniów i nauczycieli przystąpiliśmy "z taką pewną nieśmiałością" i odrobiną stresu. Nie było łatwo.

Teraz czekamy na wyniki i oby były jak najlepsze. Tu klasa III gimnazjum ze swym wychowawcą.
Dzień Ziemi


Dzień Ziemi
5 maja w naszej szkole została zorganizowana akademia z okazji Dnia Ziemi. Dzień Ziemi jest obchodzony każdego roku na całym świecie. Uczniowie naszej szkoły wiedzą jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, a więc chętnie angażowali się do powierzonych im zadań. Organizatorem Akademii z okazji Dnia Ziemi jest Pani Alina Szydło - nauczycielka przyrody.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami zgromadzili się na Sali gimnastycznej, aby obejrzeć przedstawienie. Rozpoczęło się od bardzo poruszającej "Spowiedzi". Następnie uczniowie zaprezentowali inscenizację dotyczącą problemu zanieczyszczenia naszej planety. W tym zabawnym, ale i bardzo edukacyjnym przedstawieniu brali udział członkowie kółka przyrodniczego. Ziemia, którą "grała" Gabrysia Zajchowska była pacjentką, która wybrała się na wizytę do lekarza - Doktora Słońce, którego "grał" Marcelino Sawicki. Wszyscy lekarze oraz pielęgniarka biorący udział w przedstawieniu usiłowali pomóc schorowanej Ziemi. Następnie uczniowie klasy V zaprezentowali nietypową "Rewię Mody". Na wybiegu pojawili się modele oraz modelki ubrani w stroje powstałe z zużytych plastikowych reklamówek, gazet oraz opakowań po różnych produktach. Celem tego przedstawienia było podkreślenie jak ważne jest sortowanie śmieci oraz recykling. Następnie dzięki zakupionym do naszej szkoły tablicom interaktywnym, wszyscy zgromadzeni na sali obejrzeli na dużym ekranie teledysk do piosenki Michaela Jacksona pt. "Earth Song". Teledysk wywołuje ogromne emocje, gdyż ukazuje jak ludzie niszczą własną planetę. Tekst piosenki przetłumaczyła i naniosła na teledysk Pani Erwina Kalistel. Dzięki temu uczniowie mogli lepiej zrozumieć o czym jest piosenka. Pod koniec przedstawienia uczennice klasy II zaśpiewały piosenkę pt. "Planeta Ziemia". Po czym Dyrektor Szkoły mgr Janusz Zarszyński zabrał głos, przypominając uczniom jak ważna jest troska o środowisko.

   O imprezie napisała jej organizatorka - A. Szydło. Pani Alina prezentuje również kilka fotografii z tej akademii.
Święto szkoły


Święto szkoły
Dzień 18 maja został wybrany jako dzień, w którym Zespół Szkół w Stępinie obchodził będzie swoje święto. Wiąże się to z tym, iż 18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła - papież - Błogosławiony Jan Paweł II, który również w maju, 2009 roku

został patronem naszej szkoły.
18 maja 2011 roku Zespół Szkół w Stępinie obchodził swoje święto, łącząc je z uczczeniem ogłoszenia przez papieża Benedykta XVI, w dniu 1 maja 2011roku, naszego patrona Błogosławionym oraz II rocznicą nadania szkole imienia Jana Pawła II.
Uroczystość rozpoczęto porankiem literackim poświęconym poezji i przesłaniom Jana Pawła II, które pozostawił dla młodych. Uczniowie ZS w Stępinie z ogromnym entuzjazmem zmierzyli się z, wcale nie prostą, twórczością tego wyjątkowego Polaka. Mieliśmy okazję ponownie przejść wraz z patronem przez Jego życie, odwracając karty kalendarza ukazujące daty najważniejsze z najważniejszych. Kolejnym punktem był przemarsz społeczności szkolnej za pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego na Mszę Świętą odprawioną przez ks. Proboszcza Stanisława Łukasza. Intencją przewodnią było nasze podziękowanie za pontyfikat Jana Pawła II, za możliwość obrania Go patronem, za Jego twórczość, nauki, kazania i przykład. Modliliśmy się również za wychowanków, nauczycieli, wychowawców i pracowników, rodziców i naszych bliskich, którzy już od nas odeszli do Wieczności. Uroczystość ta nie ukazała w pełni naszego podziwu dla osoby, jaką jest Błogosławiony Jan Paweł II - Piotr naszych czasów. Ponadczasowość Jego osobowości pozwoli nam corocznie wracać do wspomnień o Nim i odkrywać coraz nowe, ciągle jeszcze nieznane ...
Spostrzeżeniami dzieliła się z nami M. Kolbusz. Pani Magdalena zaprasza również do obejrzenia galerii fotograficznej z tego wydarzenia.
Wycieczka nagrodowa


Wycieczka nagrodowa
Jak co roku, w nagrodę za doskonałe wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie najlepsi uczniowie naszego Zespołu Szkół wyjechali na wycieczkę. Wspaniała siedemnastka miała możliwość zwiedzić Wadowice, posmakować słynnych kremówek

oraz poznać Park Miniatur w Inwałdzie.
Wędrowaliśmy po świecie poznając słynne budowle, podziwialiśmy kunszt budowniczych z dawnych i obecnych czasów, straszyła nas egipska mumia, gubiliśmy się w labiryncie, odważni wsiedli do Łodzi Piratów i wzlatywali pod niebo - atrakcji było wiele.
I podziwialiśmy nasz kraj przesuwający się za oknem naszego pojazdu, a droga była daleka.

Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu fotografii i zachęcamy - pracujcie, za rok znów pojedziemy.
Już koniec. Odpoczywajmy więc.