Kronika 2011/2012Witajcie znów.
Zmieniliśmy się, jesteśmy starsi, bogatsi o wakacyjne doświadczenia, pełni zapału - czas więc zacząć nowy rok.
Niech przyniesie same dobre wydarzenia dla całej szkolnej braci.

Pomyślności.


Harcerze dla JP II

W dniach od 8-13 października 2011 r. harcerze z ZS im. Jana Pawła II w Stępinie włączyli się do przeprowadzenia z ramienia fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbiórki publicznej na terenie gminy Frysztak i Wiśniowa. Kwestowali na rynku we Frysztaku, placach targowych oraz pod centrami handlowymi.Pasowanie

Pasowanie na ucznia.
20 października 2011 roku to dzień szczególny dla uczniów klasy pierwszej. W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W obecności nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów uczniowie klasy pierwszej głośno i wyraźnie przyrzekli, że będą starać się być dobrymi uczniami.


W góry miły bracie

Wyprawa w Beskid Żywiecki i Śląski.
14 października nauczyciele ZS w Stępinie i SP w Cieszynie udali się na dwudniową wyprawę w zachodnią część polskich Beskidów. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych rozbudził zaspane ciała. Wszyscy uczestnicy radzi byli, że można wzmocnić swoją kondycję, rozruszać ciało.Wszystkim tym, którzy byli przy mnie fizycznie, myślami czy modlitwą w ten trudny dla mnie czas - serdecznie dziękuję. WS

W bibliotece

Spotkajmy się w bibliotece.
W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w programie "Spotkajmy się w bibliotece". Były to zajęcia pozalekcyjne. Każde dziecko wykonało i zilustrowało swoją pierwszą książeczkę "W Krainie Liter". Pracy było sporo - efekty i satysfakcja wielka.


Szkoła z klasą

Szkoła z klasą.
W dążeniu do tego, by szkoła była miejscem ciekawej i mądrej edukacji, żeby uczniowie chcieli i lubili się uczyć, żeby nauczyciele chcieli i lubili ich uczyć, by podnieść rangę szkoły, nasza szkoła dołączyła do kolejnej edycji akcji edukacyjnej "Szkoła z klasą".

Pracowaliśmy wytrwale cały rok. Odnieśliśmy sukces. Przeczytaj koniecznie o tym wydarzeniu.


W bibliotece

Cała Polska Czyta Dzieciom.
26 czerwca 2012 roku w Bibliotece Publicznej w Stępinie miała miejsce niecodzienna uroczystość. W tym dniu w bibliotece zrobiło się tłoczno. Najmłodsi uczniowie szkoły i przedszkola zaprosili swoich Rodziców, aby podziękować im za pierwszą przeczytaną bajkę.