KRONIKA 2013/2014Z ostatniej chwili: Zapraszamy do działu "Galerie", gdzie do obejrzenia galeria szkolna roku 2014.
Uwaga: Galeria zawiera duże zdjęcia, zatem cierpliwości.Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie naszej kroniki oraz tym, którzy naszą kronikę czytali. Polecamy nasz nowy dział "Galeria chwały".
Życzymy udanych wakacji. Odpoczywajmy.Tylko dla orłów

Tylko dla orłów - wycieczka nagrodowa.
Jak co roku, najlepsi uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę nagrodową. Był seans kinowy z piękną i nieszczęśliwą Czarownicą oraz rzeszowskie podziemia, była uczta w zajeździe Bogdanka i uczta duchowa
w łańcuckim zamku. Było fajnie.

O wyprawie przeczytasz więcej na blogu - oto jak opisuje te atrakcje jeden z uczestników wycieczki.Z ekologią na Ty

'Z ekologią na Ty' - do widzenia szkoło, witajcie wakacje.
20 czerwca, w piątkowe popołudnie przy Zespole Szkół w Stępinie zebrało się kilkoro uczniów klasy V oraz Pani Małgosia Tabak-Godek, Pani Madzia Kolbusz-Wójcik i Pani Anastazja Godek. Stamtąd wyruszyliśmy do GCEE, czyli dawnej szkoły w Chytrówce.

O tym, jak przebiegało spotkanie, o zabawach, konkursach i godzinie duchów opowiadają uczestniczki wydarzenia - Kinga i Patrycja.
Piknik

Plenerowy Piknik Rodzinny.
Aby uczcić ważne dla wszystkich daty w kalendarzu: 26 maja "Dzień Matki",
1 czerwca "Dzień Dziecka" oraz 23 czerwca "Dzień Ojca", Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie zorganizował dla swoich uczniów i ich rodzin Plenerowy Piknik Rodzinny, pod hasłem "Najpiękniejsze słowo - Rodzina".

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska. O jej przebiegu napisała oraz galerię fotografii przygotowała p. Kolbusz-Wójcik. Zapraszamy do lektury.
Wizyta

Wizyta w Szkole Podstawowej w Niepli.
25 maja br. w niedzielne, słoneczne popołudnie, uczniowie ZS im. Jana Pawła II w Stępinie wraz z nauczycielami oraz dyrektorem szkoły, panem Januszem Zarszyńskim na czele, udali się z rewizytą do Szkoły Podstawowej w Niepli.

O tym wydarzeniu, o występach naszych uczniów na frysztackiej scenie napisała p. Tabak-Godek.
Koncert


Koncert wiolonczelisty w naszej szkole.
28 maja 2014 roku w naszej szkole gościliśmy Pana Józefa Małeckiego, wspaniałego wiolonczelistę i nauczyciela. Zagrał on kilka pięknych, poważnych i wesołych utworów.

Recenzję przygotowała Kinga Danek z koleżankami.
Zjazd

Zjazd szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach.
W niedzielę 18 maja 2014 roku, przypadła 94. rocznica urodzin Karola Wojtyły, od 27 kwietnia świętego Jana Pawła II. Z tej okazji jego rodzinne miasto przygotowało XIV już obchody tej rocznicy, w których wzięli udział przedstawiciele naszego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie.

Jednym z opiekunów była pani Maraj, która przedstawiła obszerną relację z tego wydarzenia.
W oczekiwaniu

W oczekiwaniu na kanonizację naszego Rodaka i Patrona.
15 kwietnia o godzinie 8.45 zwarta kolumna uczniów ZS w Stępinie wraz
z nauczycielami, podążała główną drogą, w kierunku kościoła.
W tym dniu wspaniałym, w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Stępinie, odbyła się uroczystość

poprzedzająca kanonizację Patrona naszej szkoły.
Jak przebiegała, ile wzruszeń przyniosła, opisała jedna z organizatorek - pani Tabak-Godek.
Konkurs Kultury Europejskiej

Gratulacje dla Klaudii i Dominiki.
Dnia 4 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Czudcu odbył
się V Powiatowy Konkurs Kultury Europejskiej. Naszą szkołę
reprezentowały Klaudia i Dominika, zaś opiekowała się nimi pani
Bernadeta Zuzak.

Informacją o przebiegu konkursu i jego wynikach podzieliła się z nami Klaudia.
Wiosna

Przywitanie wiosny na ludowo.
Uczniowie klas pierwszych z całej Gminy Frysztak, otrzymali zaproszenie do Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku, na nietypowe spotkanie "Wiosna na ludowo". Klasa pierwsza z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie skorzystała z tego zaproszenia.

Galerię fotograficzną i opis spotkania przygotowała dla nas pani Magdalena - wychowawczyni klasy.
Czytajmy razem


Czytajmy razem - lektury szkolne inaczej.
6 marca uczniowie klasy trzeciej w nietypowy sposób zrealizowali zajęcia lekcyjne. Edukacja rozpoczęła się w Bibliotece Publicznej we Frysztaku.
Tutaj rozpoczęliśmy czytanie lektury szkolnej "Pięciopsiaczki".

Co było dalej, gdzie byli, kto jeszcze czytał wraz z nimi? Przeczytaj i Ty.
Ulanów

Dzień pełen wrażeń.
26 lutego 2014 roku uczniowie z ZS im. Jana Pawła II w Stępinie wzięli udział w etapie regionalnym V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II, który odbył się w ZS im. Jana Pawła II w Ulanowie. Były to eliminacje do finału, który odbędzie się w Toruniu.

Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Alicja, Patrycja, Gabriela, a wrażeniami z konkursu podzieliły się Patrycja i pani Maraj - sięgnij zatem.

Walentynki

Walentynki.
Dnia 13 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa walentynkowa. Każdy, po wejściu na salę o godzinie 16.00 otrzymał serduszko z numerkiem, które musiał przykleić do ubrania. Później okazało się, że jest to częścią atrakcji przygotowanych przez starszych uczniów i nauczycieli.

O tych i innych atrakcjach napisała jedna z uczestniczek zabawy.
Seniorzy


Dzień Seniora.
12 lutego we wtorkowe południe salę gimnastyczna w naszej szkole wypełnili po brzegi seniorzy. Uroczyście świętowali Oni Dzień Babci i Dziadka - w tym roku trochę spóźniony ze względu na ferie zimowe.

Zaproszeni goście zebrani w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przeżywali za sprawą swych wnucząt miłe chwile. Zobacz galerię fotograficzną i przeczytaj więcej o tym wydarzeniu.
Konkurs

Gminny Konkurs Ortograficzny.
18 grudnia 2013 r. odbył się IV Gminny Konkurs Ortograficzny w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Frysztak. Uczestnikami konkursu byli zwycięzcy I etapu z poszczególnych gimnazjów gminnych, tj. z Lubli, Frysztaka, Gogołowa i Stępiny.

Konkurs zorganizował nasz Zespół Szkół, a spostrzeżeniami z jego przebiegu podzieliła się p. A. Maraj.
Szachistki

Turniej szachowy.
26 stycznia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbył się Międzynarodowy Otwarty Indywidualny Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Frysztak 2014.
Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowały dwie dziewczyny.

Przeczytaj relację Aleksandry - najlepszej szachistki Gminy Frysztak.
Kończy się kolejny rok. To czas podsumowań, wspomnień, przemyśleń, to też moment na nowe zobowiązania, plany, marzenia. To czas przeznaczony na spotkania z bliskimi, odpoczynek.
Wszystkiego najlepszego zatem na ten czas radosnego świętowania oraz na ten nowy rok, który nadciąga. Wesołych ŚwiątKonkurs

Konkurs ortograficzny.
9 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół w Stępinie przeprowadzony został szkolny konkurs ortograficzny w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczniowie zmierzyli się z tekstem dyktanda, którego autorem była pani Anna Maraj - organizator konkursu.

Zobacz też, z jakimi trudnościami musieli się zmierzyć uczestnicy konkursu.
Mikołaj w szkole

Mikołaj w szkole.
6 grudnia to najmilsza data w kalendarzu. W tym dniu największa liczba
osób na świecie jest szczęśliwa. Jedni cieszą się, bo otrzymali wymarzony prezent, inni są szczęśliwi, bo mogli innym sprawić radość. Każdą grupę
łączy jedna osoba: MIKOŁAJ!

W naszej szkole też się zjawił. Zobacz fotki Mikołaja i przeczytaj o tym jakże przyjemnym dniu.
Maha i Sally

Międzynarodowy tydzień w naszej szkole.
Od 25 listopada w Zespole Szkół w Stępinie gościliśmy dwie studentki: Saloma Khetsuriani z Gruzji oraz Maha El-Naggar z Egiptu. Dziewczyny przyjechały do nas w ramach programu AIESEC, który oferuje swoim członkom odkrywanie własnego potencjału i zdobywanie

doświadczeń poprzez wyjazdy na praktyki zagraniczne.
To był fajny tydzień, owocny dla nas i naszych gości. Zapraszamy do lektury.
Kwesta

Harcerze kwestują.
W dniach 10 i 19 października 2013 roku 5-osobowa grupa harcerzy z 19 DH "WATRA" z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie przeprowadziła kwestę na rzecz biednej a uzdolnionej młodzieży. Młodzież zbierała dobrowolne datki na targu i rynku we Frysztaku.

Ta działalność na rzecz innych wyraża się w całkiem konkretnej kwocie. Czytaj więcej.
Pogadanka


Sprzątamy po wakacjach.
2 października 2013 roku uczniowie Gimnazjum Publicznego brali udział w akcji sponsorowanej przez WSK Rzeszów mającej na celu uprzątnięcie śmieci po okresie wakacji, a pozostawionych przez pseudoturystów.

Przeczytaj o przebiegu tej akcji, sięgnij po jej fotograficzną dokumentację.
Klasa III


Tu zaszła zmiana.
Nowy rok szkolny przytaskał uczniom klasy trzeciej sporo zmian. W klasie lekcyjnej pojawiły się wyższe stoliki, bo przecież na wakacjach każdy rósł, mężniał i doroślał. Ale to niuans, zmiana bez istotnego znaczenia.

Ważne wydarzenia, które poruszyły emocje, pobudziły do działania dotyczyły pożegnań.
Droga


O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało.

Ruszamy zatem, z ufnością, że u celu czeka nas radość i poczucie dobrze wykonanego zadania.
Wszystkiego najlepszego.