KRONIKA 2002/2003
Wnętrze

Na początku był chaos. Długo wyczekiwany remont generalny naszego szkolnego budynku miał wspaniały początek końcem lipca. A później było już różnie.

Obfite opady deszczu sprawiły, że remont - z założenia - generalny z robił się "generalny bardziej", a tym samym opóźnił się jego chwalebny koniec. Rok szkolny rozpoczęliśmy "wyjazdowo", tzn. w udostępnionych nam przez życzliwych ludzi budynkach wiejskich. Było ciekawie i wogóle.

Narada

Obecnie mamy wspaniałą szkołę. Czyste, jasne sale lekcyjne zachęcają do nauki a dzięki nadbudowie i pozyskaniu trzech dodatkowych sal, każda z klas ma komfortowe warunki do pracy.

Pozostaje jeszcze do wykonania elewacja, ale to już w okresie wakacyjnym.
Pasowanie

Na to święto czekaliśmy w tym roku wyjątkowo długo /patrz wyżej/. Pierwszoklasiści w wspaniałych strojach złożyli swoje pierwsze ślubowanie.

Było poważnie i dostojnie a rodzice jak co roku zatroszczyli się o część konsumpcyjną. Starsi koledzy zaś, przygotowali okolicznościowe upominki.
Pasowanie

Pierwszoklasiści nieco starsi

Uczniowie pierwszej klasy gimnazjum są już pełnoprawnymi członkami starszej braci szkolnej.

Przygotowane przez starszych kolegów "atrakcje" urozmaiciły rytuał otrzęsin. Było wiele dobrej zabawy. Zarówno małym jak i dużym życzymy wszystkiego najlepszego na ich edukacyjnych ścieżkach.
Światełko

Jak co roku nasz Dyrektor i jednocześnie harcmistrz zatroszczył się aby blask Betlejemskiego Światełka Pokoju zajaśniał w naszej gminie

Nasi harcerze kroczyli, nie zważając na trudne warunki atmosferyczne od domu do domu niosąc posłanie pokoju.
Stroik

W okresie świątecznym szkoła przybrana pięknymi stroikami przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli wyglądała naprawdę okazale, a przygotowane na tę okoliczność imprezy niosły radosne przesłanie.

Otwarcie szkoły

25 stycznia dokonaliśmy uroczystego otwarcia i poświęcenia wyremontowanej szkoły. Było dostojnie. Przejrzyj galerię fotograficzną z tego wydarzenia.

Definitywnie zrezygnowaliśmy z ubiegania się o tytuł "Szkoły z klasą". Działać jest komu, opisywać nie. Tak to już jest.
Testy kompetencji kl. 6

Po feriach, a później ciężkiej, wytężonej pracy nadszedł czas sprawdzania zdobytej wiedzy i umiejętności. Badanie kompetencji jest ogromnym obciążeniem psychicznym zarówno dla uczniów, ich rodziców jak i nauczycieli. Oto klasa szósta pracuje w skupieniu.

Testy kompetencji kl. 3G

Podwójny stres przeżywają uczniowie klas gimnazjalnych. Wyniki badania rzutują na wybór dalszej drogi kształcenia, a aspiracje przecież mamy duże. Tu już po. Jak Ci poszło gimnazjalisto? Jak było?

Konkurs ekologiczny

Czas wiosenny, to czas wszelakich konkursów, spotkań, wyjazdów, wycieczek itp. Jak co roku, chętni mogli wyjechać nad morze w ramach "Zielonej szkoły". Było warto, bo pogoda dopisywała, a uczestnicy wrócili opaleni. Były wycieczki bliższe i dalsze. Na fotografii ogłoszenie wyników jednego z nich. Nagrody były cenne.

Policjant naszym przyjacielem

Gościliśmy również u siebie wielu. A to Komendanta Policji - to młodsi, a to psychologa z Poradni Wychowawczo-Zawodowej w Strzyżowie - to rodzice. A to ...

Idziemy do Europy

W końcówce uczniowie naszego gimnazjum wraz opiekunami prezentowali Francję w ramach marszu do Europy. Był piknik europejski, były francuskie ciasteczka, sery, legendy i wiele innych atrakcji.

A póżniej już było z góry. Doroczne Święto rodziny, jak zwykle udane. Ogłoszenie wyników badania kompetencji, jak zwykle powyżej średniej. Podsumowanie całorocznej pracy i wiele nagród. Dużo, dużo miłych słów na zakończenie etapu nauczania. Kolejne awanse zawodowe. Radość, łzy pożegnań...
I do zobaczenia w nowym ...