KRONIKA 2007/2008
Rozpoczęcie

Czas oczekiwania. Czas przyszły.

I oto jest.
Niech towarzyszy nam tylko dobra passa.
Zaczynajmy.

A zaczęliśmy w szerszym niż dotychczas gronie. Oto decyzją władz zwierzchnich Szkoła Podstawowa w Hucie Gogołowskiej została filią Zespołu Szkół w Stępinie. Uczniowie klas IV-VI są dowożeni do Stępiny. Stąd jest nas więcej.
Będzie ciekawie.
W bibliotece

Pierwsze wyprawy.
Przedszkolacy z wizytą w Bibliotece Publicznej.
Dużo ciekawych książek, zajęcia pod okiem uśmiechniętej pani bibliotekarki.
Tak, tak. Świat jest wielki a przed nimi jeszcze tyle do odkrycia.

W drodze

Pożegnanie lata.
Wyprawy dalsze na zakończenie lata, to już tradycja.
Nasi uczniowie wraz z kolegami z sąsiednich szkół naszej gminy pomaszerowali do Odrzykonia. Warunki atmosferyczne były trudne, ale sprostali wyzwaniu wszyscy.

Czekając na zimę zapraszamy do przejrzenia galerii fotograficznej p. Agnieszki Dziok, uczestniczki rajdu. Pani Agnieszka nie tylko robi piękne fotki, ale i wykazuje nieprzeciętną znajomość utworów naszych narodowych wieszczów.
Sięgnij [Tutaj] i czytając opisy fotografii strofami Mickiewicza podziwiaj naszą przyrodę i wytrwałość uczestników marszu.
Czas pasowań

Czas pasowań.
Październik, to czas pasowań. W tym roku pasowanych było więcej.
Pasowano młodych, pasowano starszych, ale jednak młodych. Pasowano w Hucie Gogołowskiej i w Stępinie.

Zobacz fotograficzne galerie z tych wydarzeń:
   Pasowanie w Hucie Gogołowskiej - [Tutaj]
   Pasowanie w Stępinie - [Tutaj]
   Pasowanie gimnazjalistów - [Tutaj]
Dzień Edukacji

Święto Edukacji.
To dzień tych wszystkich, którzy czytają choć jedną książkę rocznie.
Świętowaliśmy - jak zwykle - pogodnie i z humorem. Były wielkie słowa, były kwiaty, były władze zwierzchnie.
Zobacz kilka [fotek] z tej uroczystości.

Na szczyty

Wielka wspinaczka.
W góry, w góry miły bracie... Grono wyrusza na wielką wspinaczkę. Tym razem w Pieniny.
Zdobyliśmy Trzy Korony, wyjechaliśmy na Palenicę, a gorącą herbatę wypiliśmy u braci Słowaków.

Wspaniałe widoki, szczypta adrenaliny, odrobina zmęczenia, bycie razem. Wszystko to było nam dane.
Gala Liderów

Gala Liderów Ekologii
Na Galii Liderów Ekologii w Rzeszowie nasi uczniowie Mariusz Kurcz i Bogdan Liszowski zaprezentowali folder Szlak Edukacji Ekologicznej przygotowany przez Janusza Zarszyńskiego i Krzysztofa Winiarskiego. Praca spotkała się z uznaniem.

Wielka wyprawa

Wyprawa mikołajkowa
Klasa I udała się na wycieczkę połączoną ze spotkaniem mikołajkowym. Zorganizowaniem wyjazdu zajęła się w głównej mierze p. Agata Wojnarowska, która również za pieniądze zebrane od sponsorów zakupiła prezenty mikołajkowe dla dzieci.

Wizyta w budynku Nadleśnictwa w Strzyżowie przyniosła dużo wrażeń.
   [Zobacz sam], co mogli zobaczyć wycieczkowicze.
Kurs

Zakończenie kursu komputerowego
Nasi nauczyciele mieli możliwość podnieść swoje umiejętności komputerowe biorąc udział w kursie prowadzonym przez p. Piotra Wilka z rzeszowskiej firmy "Quatro Computers". Było wesoło, nie tylko na egzaminie. Cóż, uczymy się ciągle.

Przegląd chórów.
Nasz szkolny chór miał zaszczyt i przyjemność wystąpić w ramach przeglądu chórów szkolnych prowadzonych w ramach programu "Śpiewająca Polska". Przegląd miał miejsce w auli Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
Zaprezentowaliśmy się godnie.
Poetyka

Spotkanie poetyckie
Pani Józefa Mocek zechciała spotkać się z naszą młodzieżą w ten grudniowy dzień, by przybliżyć jej swoje widzenie świata ubrane w słowa. Słuchaliśmy wierszy poetki, rozmawialiśmy o gminnej kulturze i o wielu innych sprawach nurtujących naszą młodzież.

"Spotkania poetyckie" są dobre na zimową nostalgię, więc [słuchaliśmy uważnie]
Serce

Dar serca
Uczeń klasy pierwszej Krystian Czech nie uczęszcza do szkoły, gdyż jest chory. Staramy się pamiętać o nim, a ludzie dobrej woli postarali się o pomoc finansową dla rodziny Krystianka.

W to szczytne dzieło włączyli się również uczniowie szkoły w Odrzykoniu, którzy zorganizowali turniej siatkarski a dochód przeznaczyli na wsparcie potrzebujących.
Dziękujemy im i wszystkim, którzy okazali w związku z tym swoje serce a Krystianowi życzymy rychłego powrotu do zdrowia.
Wigilia

Wigilia szkolna
W każdej rodzinie są różne momenty - takie dobre i takie dobre inaczej. W naszej szkolnej rodzinie również. W ten czas świąteczny, czas pokoju zbieramy się na szkolnej wigilii, by wyciszyć się przy kolędach i dobrym słowie oraz degustować.

Niech więc pokój będzie z Wami.
Dzień Seniora. Jak co roku uczciliśmy słowem i piosenką naszych seniorów. Młodzi artyści naszej szkoły dali z siebie wszystko, co docenili ich dziadkowie.
Było spotkanie przy ciastku, wspomnienia, wzruszenia...

Czas ferii. Czas odpoczynku.

Chór Zespołu szkół w Stępinie wziął udział w IX Festiwalu Piosenki Religijnej we Frysztaku pt. "Bądźmy uczniami Chrystusa".
Śpiewaliśmy w obcych językach, było radośnie, było popisowo.
Wizyta

Wizyta
Andrzej Ziobrowski, nasz były uczeń a dziś oficer Straży Granicznej odwiedził naszą szkołę, by zaprezentować naszym wychowankom cienie i blaski swego zawodu. Zachęcał wszystkich aby przykładali się do nauki, gdyż jest to konieczne, by zdobyć wymarzony zawód.

Nasz gość już to osiągnął.
Życzymy mu sukcesów w niełatwej służbie i generalskich szlifów :)
Czas sprawdzianów, egzaminów. Czas kontroli. Nasz Zespół Szkół przeszedł kompleksową wizytację kuratoryjną. Sprawdzono wszystko. Wypadliśmy dobrze.

I codzienna praca.

Uczniowie ZS w Stępinie uczestniczyli w poranku poświęconym ochronie środowiska z okazji Dnia Ziemi. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas IV i V pod kierunkiem A. Szydło.
W Rzeszowie

W Rzeszowie
Dnia 7 maja 2008 roku odbyła się wycieczka do Rzeszowa. Uczestnikami byli uczniowie klasy V. Wraz z opiekunami - Anną Maraj i Lucyną Armatą obejrzeli w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej sztukę pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".

Największą atrakcją była jednak wizyta w Rozgłośni Radia Rzeszów. Oprowadzający bardzo ciekawie opowiadał o pracy dziennikarza radiowego, zachęcają wszystkich, by w przyszłości dołączyli do grona pracowników rozgłośni. Oto oni.     [A. Maraj]
Gimnazjaliści w Krakowie

Gimnazjaliści w Krakowie
Uczestnicy klas gimnazjalnych i klasy VI Szkoły Podstawowej przeżyli niezapomniane chwile zwiedzając zabytki Krakowa, oglądając sztukę pt. "Ożenek" w najstarszym Teatrze im. Juliusza Słowackiego oraz słuchając lekcji historii w Muzeum Auschwitz - Birkenau.

Ze wzruszeniem odwiedzili wraz z opiekunami Sanktuarium w Łagiewnikach. Organizatorem wycieczki była Anna Maraj. Zobacz, co widzieli.
Uczniowie klasy IV odbyli wyprawę klasową na południe. Zwiedzili Stary Sącz, Krynicę Górską i jej okolice, jechali kolejką na Górę Parkową, degustowali zdrojowe wody. Zobacz, jak było.
W Fikolandzie

W Fikolandzie
To była cudowna wycieczka. Za małe pieniądze, bardzo dużo wrażeń. Miejsce docelowe - Krosno, a tam - Fikoland. Oj, działo się działo podczas pobytu w tym cudownym budynku. Czas minął niezwykle szybko, każdy zakosztował wszystkich atrakcji jakie są przygotowane dla dzieci.

A potem ...
Lotnisko w Krośnie i kolejne atrakcje. Piękne sportowe samolociki na murawie lotniska oraz lądujące samoloty robiły wrażenie na wszystkich. I jeszcze na koniec dodatkowa atrakcja: zjeżdżalnia w MacDonaldzie i panie sterujące sygnalizacją, aby nie doszło do zakorkowania zjeżdżalni. Nauczyliśmy się sporo, wrażeń przywieźliśmy jeszcze więcej.
Wrażeniami dzieliła się D. Salamon. Oto kilka fotek
Jak co roku pierwszy dzień czerwca jest świętem całej naszej rodziny - tej małej komórki społeczeństwa i tej większej - rodziny szkolnej. Uczniowie przygotowali coś dla ducha, rodzice dzieciom cos dla ciała, komitet rodzicielski coś rodzicom. Była wystawa prac artystycznych, były rozgrywki sportowe. Było miło. Zobacz.
Nasz poseł

Nasz poseł
Klaudia Salamon odniosła duży sukces - została posłem na Sejm. Jako jedna z niewielu miała zaszczyt i przyjemność reprezentować Podkarpacie w XIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przebiegającej pod hasłem: "Poseł naszych marzeń". Droga do tego celu była trudna, ale satysfakcja i radość wielka. Wyjazd do Warszawy i udział w posiedzeniu, zwiedzanie stolicy, poznawanie nowych przyjaciół - warto było.

O naszych innych sukcesach możesz przeczytać [TUTAJ]. Sięgnij.
Piknik

Piknik nauczycielski
Pierwszy piknik nauczycielski miał miejsce przy tunelu w Stępinie. Organizatorami byli nauczyciele naszej szkoły a uczestnikami rodziny nauczycielskie z naszej gminy. Było sporo atrakcji dla małych i dużych, była zabawa. Zostało kilka zdjęć.

Wystawa

W kręgu sztuki
Uzdolnieni malarsko uczniowie naszej szkoły w osobach Gabriela Godek, Klaudia Salamon, Paweł Rusinek oraz ich przewodnik p. Janusz Strzępek a także p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej we Frysztaku zaprosili nas na wernisaż.

Przybyli goście mogli obejrzeć prace młodych, obiecujących artystów, podyskutować o sztuce, skorzystać ze szwedzkiego stołu. Uroczystość uświetnił występ naszego chóru. Było bardzo kulturalnie ale i wesoło. Dziękujemy wszystkim - obejrzyj.
W Pieninach

W Pieninach
Najlepsi z najlepszych w Zespole Szkół w Stępinie pojechali w nagrodę na wycieczkę. Tym razem na południe. Było pod górę, pod górę, pod górę... I jak zwykle wiele atrakcji dla ciała, ale przed wszystkim dla ducha. Widoki, które zapadają w pamięć, wspomnienia, które nie zamazuje czas. Warto było. Zobacz migawki.

Koniec roku

Koniec roku
Czas pożegnań. Podsumowań.
Kolejni, wspaniali ludzie odchodzą swoją ścieżką. Ile zabierają ze sobą? Ile pozostawiają po sobie?

I znów niepostrzeżenie maluchy zamieniają się w starszaków, dzieci w młodzież.
Nauczyciele w starszych nieco nauczycieli...
Zobacz kilka fotografii z tych chwytających za serce chwil.

Już wakacje. Bywajcie.